Mucizevi Arı Polen’in Faydaları Nelerdir?

Mucizevi Arı Polen’in Faydaları nedir?

Arı poleni tarih içinde bilinen en eski besin kaynağı olarak bilinmektedir. Geçmişten günümüze birçok kavimin kullandığı ve yararlandığı arı polenlerinin, insan vücuduna birden çok faydası bulunmaktadır. İçinde bulundurduğu 22 çeşit aminoasitle birlikte 27 çeşit madensel tuz bulundurmaktadır. Arı polenleri içinde bulunan birçok yararlı vitaminleriyle tamamen bir şifa kaynağı olarak bilinmektedir. Polenlerin faydaları şunlardır.

Arı polenleri günümüzde birçok kişi veya kişiler tarafından sıklıkla araştırma konusu olmuştur.

Polenin Faydaları Nelerdir?

Ekolojik Denge için Polenin Faydaları

Ekolojik dengenin sağlanmasında büyük önem taşıyan polenler çoğu bilimsel araştırmalar, arı ve polenlerinin varlığını canlılığının devamlılığı ile doğrudan ilişkilendirilmesi doğrudur. Hayatın devamlılığının sürdürülmesi için büyük bir öneme sahip olan arı polenleri insan vücudu için büyük bir önem taşınmaktadır.

Bal arıları için çok önemli bir besin kaynağı olan polenler bazı insanlar içinde çok önemlidir ama bazı insanlar için ise tamamıyla bir tehlike dahası ölüm taşımaktadır arılar başta protein sonra mineral yağ asidi stor eller amonyak asitler gibi ihtiyaç duyduğu insana yararı olan özel besinleri birçoğunu polenden karşılamaktadır. Genellikle bitki spermi olarak bilinenin polenler bal arılarının yardımıyla bitkilerde çiftleşme sağlar ve hayatın devamlılığını bu şekilde sürdürmektedir.

İnsan Sağlığı için Polenin Faydaları

Vitamin Deposu

B12 vitaminin içinde barındırdığı ve hafızanın güçlenmesinde önemli bir role sahip olan arı polenin genelde bu yönden de fazla tüketildiği araştırma yapıldığı öne sürülmüştür genelde öğrenciler tarafımdan veya trafik kazası veya iş kazası nedeniyle hafıza kaybı yaşayalar için ön sıralarda rol almakta olan arı polenin daha çok kullanılır. Öncelikli olarak arı polenlerinin başta performans artırıcı ve güç verici özelliğiyle bilinmektedir. Çokça araştırılan mucizevi arı polenlerin belli başlı hastalıklar için kullanılmaktadır. Arı polenlerinin insan sağlığına, yararlı olarak bilinen ve sıklıkça kullanmış olduğumuz 22 çeşit aminoasit ve 27 çeşit madensel tuz, ferment ve karbonhidrat barındırmaktadır. Bunun yanı sıra içinde bulunan maddeler ise şunlardır kalsiyum sodyum, alüminyum, silisyum, çinko ve A, B, C, D, E, H, P vitaminlerini içinde barındırmaktadır. Polen insan açısında çok sağlıklı bir besin kaynağıdır uzmanlar tarafından sıklıkla önerilen polenlerin hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir. Daha çok uzmanların yaptığı açıklamalara göre, arılar yok olup polenler biterse eğer dünya üzerindeki yaşamda yok olur dememektir. İnsanların yanı sıra hayvanlar ve tüm canlılar için önemli olan bir besin kaynağıdır. Verilen bilgiler ile yapılan açıklamalara göre yapay polen üretilemez polen üretimi için arılara ihtiyaç vardır.

ARİ SÜTÜNÜN FAYDALARI

Düzenli tüketildiği zaman bağışıklık sistemini güçlendirir kış zamanlarında hasta olmamız biraz daha zorlaştırılır. Bağışıklık sisteminin korunmasında etkili olmasının nedeni ise içinde bulundurduğu antibiyotik özelliğinden kaynaklanmaktadır.

Arı Polenin Sindirim Sistemine Faydaları

Arı poleni Sindirim sistemi sağlığını koruyan yardımcı enzimleri içerir enzimler arı polenleri ile alındığında gıdalardan alabileceğimiz tüm sağlıklı besinlerinde almış olduğunu diyebiliriz.

Yeni anne olmuş kişilerin veya annelik sütü az olan veya annelik sütünün kalitesinin az olan anneler için tasfiye edilen arı polenlerin genellikle bebeğin zihinsel veya fiziksel gelişimine katkı sağlamaktadır Arı polenlerinin bir yeni ve önemli olan özelliği ise yara iliştirme özelliğidir kesik ve diğer vücut yaralarının vücut tarafından da hızlı bir şekilde tamir edilmesini sağlar ve bu yaraların enfeksiyon veya mikrop kapmasının önlemeye yardımcı olur

Kadınlar için ise menopoz belirtilerini hafifler özellikle menopoz dönemine giren kadınlarının ateş basması gibi bazı rahatsızlık verici belirtiler ortaya çıkar.

Enerji Verici Etkisi

Polenin içinde bulundurduğu besin kaynaklarının fazlalığından dolayı vücuda yüksek derecede enerji verir. Özellikle içerisinde bulunan karbonhidrat proteini ve B vitaminleri sayesinde tüm gün vücut yorgunluğa karşı direnç göstermektedir genellikle çok yoğun tempo altında çalışan iş adamları veya vardiya sistemleriyle çalışanların çokça kullanmaktadır. Arı polenlerinin bir başka örneği ise cildimizde oluşan ve doktorlar tarafından herhangi bir tedavisi bulunamayan sedef, egzama ve mantar gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır içinde bulunan aminoasitler ve vitaminler sayesinde cildi korur ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olunur.

ari poleni

Yapılan araştırmalara göre polenin öncelikle insan sağlığı için ön sıralarda bulunana polenin öncelikli olarak vücudun ciddi derecede direnç kazandırır. Bunun için spor dallarıyla uğraşanların en öncelikli besin kaynağıdır. Kas yapısını güçlendirir, polen de bulunana antioksidan özelliği ile de vücudun yenilenmesini yaşlanma etkilerinin geciktirmeye yardımcı olduğundan dolayı kullanılır.

Alerji Giderici Etkisi

Bazı yerlerde alerji giderici olduğunda bilinmektedir bu konu hakkında yapılan araştırmalar ise arı polenlerinin, alerjik hastalıklarının giderdiği ortaya konulmuştur. İnsanlar üzerinde yapılan deneyler %94’ü arı polenlerin yardımıyla sağlıklarına kavuşturulduğu söylenilebilir deney sonucunun sinüs alerji ve alerjik astım gibi sorunlarının giderildiği ortaya çıkmıştır. Özellikle solunum yolu hastalıkları olan astım ve bronşitte karşı inanılmaz etkili olduğu söylenilmektedir

Solunum Yoluna Faydaları

Solunum yolu hastalıklarına da yardımcı olunduğunda bilinmektedir. Nedeni ise polenin içinde yüksek bir miktarda etkili antioksidan içerdiği artık hepimiz biliyoruz bu özelliğinden dolayı insan vücudunun akciğer dokularının üzerinde olumlu etkilerinin olduğundan bahsedebiliriz genellikle astım hastasının ataklarının hafifletmeye ve tamamen ortadan orta dan dan kaldırmaya yardımcı olur. Başlangıç zamanında astım ve bronşit gibi nefes gidici gibi solunum hastalıklarını tedavi edebilir.

Karaciğere Faydaları

Arı polenlerin bir başka özelliği ise karaciğeri korur bilimsel araştırmalarına arı polenlerinin karaciğerin işlevini iyileştirebileceğini ve karaciğerin koruyabileceğini gösteriyor.

Prostatı Engellemede Faydaları

Genç yaşta kullanılmaya başladığında ilerde yaşaması olanağı olan prostatı engellediğini, bilimsel olarak araştırılıp bilinmektedir. Özellikle sıklıkla idrara çıkma dürtülerini durdurmak için yangıyı azaltmaya yardımcı olur.

Bağımlılık Tedavisinde Faydaları

Bağımlıkları tedavi etmektedir öncelikle eroin kokain sigara alkol vb kötü bağımlıkları korumamız yardımcı olur.