Paket Arıcılık Nedir?

Paket Arıcılık

Paket arıcılık nedir?Paket arı Erken ilkbaharda gelişimleri geç olan,arı ırklarında (Kafkas ırkı)takviye amaçlı kullanılmak üzere veya gelişimi geç olan, iklim şartları sert geçen bölgelerde kullanılmak üzere çerçeveli veya silkme arı diye hitap ettiğimiz genç sağlıklı arılardan lojistik amaçla ,Akdeniz bölgesinden özel araçlarla Türkiye'nin her bölgesine dağıtılarak, aricilari bal sezonuna erken yetiştiren sisteme paket arıcılık denir.

Diğer bir tabirle arı satışı hobi amaçlı arıcılık yapmak isteyen,bahçesine veya evinin çatısında arı beslemek isteyen genç arıcıların arı ihtiyaçlarını karşılayacağı bir arı dağıtım sistemidir.

Bunun yanı sıra mevcut arı kolonisini cogaltmak ticari amaçla arı tedarigi yapilacagi gibi, kovanlı ve kovansiz arı satisida mevcuttur.

Paket arı hangi ırklardan üretilmektedir.

Arıcılıkta en önemli faktörlerden biriside kullandığımız arı ırkı ve ana arının genç olmasından geçmektedir.Bolgeye uyum sağlayabilecek arı ırkı kullanmanız gerekiyor,aksi taktirde bal veriminiz %40 oranında düşecek,bunun yanı sıra arı hastaliklari nosema,yavru çürüklüğü,kireç hastalığı gibi tedavisi zor olan hastalıklarla mucade edeceksiniz.ebalim firması olarak bulunduğunuz bölgeye en uyumlu arı ırkını sizlere iletip seçim yapmada size fikir verebiliriz.

Karniyol Irkı,Kafkas ırkı,Belfas ırkı,Anadolu Irkı ve Karpat Irkı Arılardan Üretilmektedir.

Firma olarak 3000 kutu ile ana arı üretim tesisimiz bulunmaktadır.Satin alacağınız paket arının tüm mevsimsel bakımları yapılarak bir önceki yılın ana arısı ile birlikte özel yaptırdığımız kovan standartlarina uygun,ahşap ve plastik aparatlarda hızlı ve sağlıklı bir şekilde teslimat yapıyoruz.

Paket Arıcılık Nedir?
Paket Arıcılık Nedir?

Paket Ari teslimat tarihleri

Arı dağıtım merkezlerimiz Adana,Adıyaman,Hatay ve Antalya bölgesidir,Paket arılar itina ile ariligimizda hazırlanarak Türkiye'nin her kesimine kendi araçlarımızla teslimat yapmaktayız.

Arı dagitimlarimiz Nisan ayinda başlayıp Mevsimine göre Haziran sonuna kadar devam etmektedir.Dagitim esnasında öncelik olarak sıcak bölgeleri tercih ediyoruz.Akdeniz bölgesi Güneydoğu  Anadolu bölgesi  Doğu Anadolu bölgesi ve Karadeniz sahil kesimi kısmen Nisan 5 itibari ile teslim edilecektiredilecektir.Tum paket arı sparislerimiz Nisan ayı içerisinde sorunsuz bir şekilde aricilarimiza ulaştırılacaktır.

Bunun yanı sıra ariligimiza gelip kendi arilarinizi beğenip götürme imkanida saglanacaktir.ön sparis için iletişim bilgilerinden bizlere ulaşıp tedayli bilgi edinebilirsiniz.

Satışını yaptığımız arı ırkları Karniyol,Kafkas melezi ,Belfast ve Anadolu irklaridir.

En düşük 5 çerçeve arı olmak üzere 9 ve 10 çerçevelik arı satislarimizla sizlere hizmet vermekten onur duyarız.

Satılık Ari ve Paket arı Güncel fiyatlar

5 çerçeve paket arı 4 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olmak üzere 350 TL

 

6 çerçeve paket arı 5 çerçevesi açık ve kapalı olmak üzere 400 TL

 

7 Çerçeve paket arı 6 çerçevesi açık ve kapalı yavru olmak üzere 450 TL

 

8 çerçeve paket arı 7 çerçevesi yavrulu olmak üzere 500 TL

 

9 çerçeve paket arı 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavru olmak üzere 550

 

10 çerçeve paket arı 7-8 çerçevesi yavrulu olmak üzere 600 TL dir.

Sipariş için iletişime geçebilirsiniz.

Satışı yapılan tüm paket arilarimizda arı standartlarına uygun şekilde yapılmaktadır,1 adet çerçeve bal polen olmak üzere geri kalan ramkalar yani cerceveler yavruludur.

Kovanlı olarak isteyen aricilarimiz Tek katlı kovan ücreti 90 TL,Çift katlı kovan fiyatı 150 TL  paket arı ücretine ek olarak hesaplanır,Ücretsiz teslimat yazılan fiyatlar haricinde hiç bir ücret talep edilmeyecektir.

Linke Tıklayarak Online satış sitemizden veya iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.PAKET ARI SPARİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ