Toptan Bal Satışı-TOPTANCI

Toptan Bal Satışı

Bal, birçok bitkide bulunan ve nektar adı ile bilinen tatlı sıvının arılar ve arıların vücutlarında salgıladığı çeşitli enzimlerin işlenmesi sonucunda oluşmaktadır. Bal, oldukça besleyici, yoğun, yüksek vitamin içeren, dayanıklı ve ayrıca doğal bir besindir. Bal, arı türleri, bal üretimi için toplanan nektarların alındığı çiçeklerin türleri, kovan türleri gibi birçok etken sayesinde farklılık göstermekte ve üretilen ballar farklı isimler ile anılmaktadır. Arıların ilmek ilmek üretmekte olduğu balların, her bir çeşidinin birçok özelliği ve insanlara sayısız faydası bulunmaktadır. Bu gibi özellikler ise kişilerin bal tercihi sırasında, baz aldığı en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Bal  arı ürünleri ve organik toptan bal satışı yapan ebalım firmamız, müşterilerinin ihtiyaçlarını en hızlı, güvenli ve doğal bir şekilde karşılamaktadır.

Sayısız çiçek ve bitkinin özü ile arıların ince işçiliğinin birleşmesi sonucu üretilen bal, oldukça besleyici bir özelliğe sahip olmasının yanı sıra, geçmiş dönemlerden beri birçok hastalığın tedavisinde kullanılmıştır. Doğal bir besin olan ve tatlandırıcı bir etkisi bulunan bal, bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlamakta ve özellikle soğuk algınlığı, grip gibi rahatsızlıklarda kullanılmaktadır. Yara tedavisi, bağırsak hareketlendirici, uyku düzenleyici, rahatlatıcı gibi daha birçok durumda kullanılabilen bal çeşitleri, cilt bakımında ve tedavisinde de sıklıkla kullanılan fonksiyonel bir maddedir. Birçok güzellik maddesinin içinde de bulunan bal, saçların parlaklık ve canlılık kazanması amacı ile de kullanılabilmektedir. İnsan sağlığı ve vücudu için sayısız etki ve faydaya sahip olan bal çeşitleri, mutlaka güvenilir kişilerden alınmalı ve organik olmasına özen gösterilmelidir. İstenilen etkinin daha hızlı bir şekilde alınması ve lezzet eşiğinin tatmin olabilmesi adına çeşitli arı ürünleri ve bal satışı yapmakta olan ebalım firmamız, her zaman doğallık ve kaliteyi müşterileri ile buluşturmayı hedeflemektedir.

İyi Bir Balın Nitelikleri Nelerdir?

Uzun bir emek ve uzun bir uğraş sonunda üretilmekte olan doğal balların, dört temel niteliği bulunmaktadır. Bal tercihi konusunda oldukça hassas davranan, müşterilerini organik ve doğal bal çeşitleri ile buluşturmak isteyen firmamız, en kaliteli bal satışı konusunda son derece güvenilir bir kuruluştur. Kaliteli balı tüketici ile buluşturmak isteyen yetkililerimiz, en nitelikli balları seçmekte ve satışını gerçekleştirmektedir. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ve kişilere birçok fayda sağlayan balların niteliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür.

toptan bal satışı
                                toptan bal satışı
 • Kıvam: Balın akıcı olmasını sağlayan en önemli nokta, bal üretimi için gerekli olan nektarların hangi bitki ya da çiçeklerden alınmış olduğudur. Ayrıca balın kıvamlı olmasını sağlayan diğer bir unsur ise arıların kovanlarının deniz ile arasındaki rakımdır. Yüksek rakımdaki yaylalardan alınan ballar, çoğu zaman katı bir kıvama sahiptir. Hatta kıvamlı bir bal elde edebilmek için balların kovanda yeterince beklemiş olması gerekmektedir. Erken dönemde hasat edilen ballar, tam olarak olgunluk sağlayamadığı için daha akışkan bir kıvama sahiptir. Firmamız, müşterilerini en kaliteli bal ile buluşturmak adına, hasat sürelerine ve olgunluk evresinin tamamlanmasına oldukça özen göstermektedir.
 • Renk: Ballar arıların bulunmuş olduğu bölgeye, bölgenin bitki örtüsüne ve doğal şartlarına bağlı olarak, açık ve koyu renklerde bal üretebilmektedir. Balların renkleri bu nedenle, kaliteyi etkilememekte ve sadece tüketicilerin psikolojileri üzerinde etki yaratmaktadır.
 • Koku: Bal çeşitlerini sadece koklamak, balların kalite ve niteliği hakkında kesin bir bilgi vermemektedir. Balın niteliğini anlayabilmek için balı tatmak ve kokusunu tadı ile birlikte hissetmek gerekmektedir. Birbirinden farklı bitki ve çiçeklerden üretilen balların, kokuları farklılık gösterebilmektedir.
 • Lezzet: Her bal üretildiği nektar özelliğinden dolayı, farklı bir lezzet ve tada sahiptir. Ağaçlardan, çiçeklerden ve bitkilerden toplanan özler, oldukça ciddi bir ayırt edici özelliğe sahiptir. En lezzetli, nitelikli ve doğal bal satışı yapmakta olan firmamız, balın nitelikli olmasına büyük özen göstermekte ve müşterilerinin kalite ile buluşmasını istemektedir.

Balın Faydaları Nelerdir?

 • Bal kilolu ve şeker hastası kişiler tarafından tatlandırıcı olarak kullanılabilecek bir besindir.
 • Kişilerin ciltlerinde meydana gelen yanık, kesik ya da tahrişler bal sayesinde hızlıca iyileşmekte ve bu bölgede mikrop oluşumu engellenmektedir.
 • Günde bir kaşık bal tüketmek, vücuda ihtiyacı duyduğu enerjiyi vermektedir.
 • Bal grip, soğuk algınlığı ve öksürük gibi rahatsızlıkların etkisini azaltmaktadır.
 • Düzenli olarak bal tüketmek kişilerin bağışıklığının güçlenmesini sağlamakta ve yüksek olan kolesterolü düşürmektedir.
 • Güvenilir ve organik bal satışı yapmakta olan firmamızın kaliteli balları, cilt bakımında ve cilt üzerinde oluşan sivilce oluşumunun tedavisinde kullanılmaktadır.

Bal Çeşitleri

Oldukça geniş bir bal satışı yelpazesine sahip olan Ebalım ürünlerinin, en sık tercih edilen çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Çam Balı: Oldukça farklı bir üretim şekline sahip olan çam balı, arıların çam ağaçları ile etkileşime girmesi sonucu oluşmaktadır. Özellikle Akdeniz ve Ege bölgelerinde üretilmekte olan çam balı tüm bölgelerde de üretilebilmektedir. Çam balı diğer bal türlerinden farklı olarak, nektarlardan değil de çam ağaçlarının reçinelerinden üretilmektedir.
 • Anzer Balı: Bal satışı popülaritesi oldukça geniş olan ve en sık tercih edilen ballardan biri Anzer balıdır. Özellikle hastalık tedavisinde kullanılan bu bal çeşidi, Rize’nin özel çiçeklerinden alınan enzim ve polenler ile üretilmektedir.
 • Kestane Balı: C vitamini, B vitamini bakımından oldukça zengin olan ve antibiyotik özelliğine sahip olan kestane balı, kestane ağaçları ile arıların etkileşime girmesi sonucu üretilmektedir.
 • Ayçiçek Balı: Trakya bölgesinde daha geniş bir üretime sahip olan bu bal, kendine özgü bir tat ve renge sahiptir. En güvenilir, doğal ve organik bal satışı sorumluluğunu üstlenmiş olan firmamızın da en popüler ürünlerinden biri olan ayçiçek balı, ateş düşürücü, kanser hücrelerinin yenilenmesini engelleme ve bağışıklık güçlendirme gibi sayısız özelliğe sahiptir.